Vücut Zırhı – Üstün emniyet çözümü!!!

Vücut zırhının arkasındaki ana fikir, son birkaç yılki ile aynıdır. İlk olarak, kurşunları, mermileri veya silahları kullanıcının vücuduna girip çıkmadan durdurur. İkincisi, nihai etkide daha az yaralama için enerjiyi dağıtır. Her olay veya durumda geçerli olmayabilir ancak insanları ciddi yaralanmalardan veya ölümlerden korumaya yardımcı olur.

Bu sektörle ilgilenen insanlar, giderek artan yenilikçi silahlara karşı sürekli daha güçlü ve daha ileri vücut korumayı sürekli geliştirmektedirler. Bu iyileştirmelere ve geliştirmelere rağmen, modern vücut koruma zırhının zırhın ilk eski dönemlerdeki yapısı gibi kusurları vardır. İlk zamanlardaki gibi metal plakalardan veya kumaş katmanlarından yapılmış olsun, bu giysi genellikle ağır ve hantaldır. Bazı vücut zırhları serttir ve kollarda, bacaklarda ve enselerde kullanımı da zordur.Plaka zırhına sahip bu vücut zırhında boşluk ve bağlantı yerleri olduğundan, bir kişi kolaylıkla hareket edebilir. Modern zamanda vücut zırhı kullanıcının sadece kafasını ve üst kısmını korur.

En son tip vücut zırhları hem esnek hem de hafif ağırlıktadır. Bunların hantal yeleklerin daha iyi bir yedekleri olma potansiyelleri vardır. Bu koruyucu giysiyi kullananlar, ister asker, ister poliçe memurları veya diğerleri olsun, bu özel kuvvetler vücut zırhını kollarını ve bacaklarını korumak için giyer ve kullanırlar. Şimdi ise, özel bir kumaş, zırhın, kullanıcının doğal olmayan saldırılardan konforla beraber güvenlik ile korunması için kullanılmaktadır.

Balistik dayanıklı bu paketlerin yapımında kullanılan kumaş, daha yoğun deniyerlerde ve tek yönlü dikimlerle dikilmiştir. Balistik endüstrisinde şu anda popüler olan en çok bilinen vücut zırhları, kurşun geçirmez yeleklerin yapımında çoğunlukla kullanılan DuPont Kevlar’ın bulunmasıyla başlamıştır. Ayrıca, vücut zırhının kumaşları katmanlar halinde dikilmiştir ve bir kurşunun veya silahın etkisini yeleğin üstünde durdurur veya dağıtır, böylece de travmatik etkilerini azaltır.

Vücut zırhını sürekli geliştiren ve yükselten balistik uzmanların sayesinde kolaylık ve konfor ile daha güvenli bir hayat vardır.

Leave a Reply